Categorie: Bedrijven | Gepubliceerd: 07 augustus 2007

GMT blijft innoveren in ICT voor de afvalmarkt

GMT, de leverancier van de milieuapplicatie Clear, heeft generieke internetmodules ontwikkeld die specifiek zijn toegespitst op afvalinzamelaars. Met deze 'E-Ordering' software kunnen inzamelaars de service bieden aan hun klanten om bestellingen via internet te plaatsen.

filename.jpgRob Verduin, Manager bedrijfsafvalstoffen bij GP Groot. (foto: Jan Jong Fotografie Beeldproduktie)

Als innovatief en snelgroeiend softwarehuis is GMT Europe voor haar klanten voortdurend op zoek naar nieuwe mogelijkheden, technologieën en oplossingen. Clear biedt een totaalpakket dat overal inzetbaar is: van transport tot verbranding, van planning tot facturering. Vooral de internettoepassingen waarmee het systeem uitgebreid kan worden, vormen daarbij een groot voordeel. GP Groot is hiervan een succesvol voorbeeld.

Rob Verduin - Manager bedrijfsafvalstoffen bij GP Groot - speelde al enige tijd met het idee om klanten zelf ledigingen van containers te kunnen laten afroepen via het internet. GMT ontwikkelde een aantal standaardmodules en heeft in nauwe samenwerking met GP Groot het concept verder vormgegeven.

De afgelopen vijf jaar heeft GMT al veel ervaring opgedaan met internettoepassingen in de publieke sector (zoals bijvoorbeeld het aanmelden van grof vuil via internet). Nu lijkt ook de markt van commerciële inzamelaars klaar om het internet in het bedrijfsproces te integreren.
Mark Abbas, Business Unit Manager bij GMT: "Het proces van telefonische aanname, handmatige invoer en planning is een arbeidsintensief proces bij bedrijven als GP Groot. De standaardmodules die GMT heeft ontwikkeld maken het mogelijk bestellingen te plaatsten via een webportal en deze door te leiden naar de planning en toe te wijzen aan een route of rit. Dit verhoogt de servicegraad, reduceert de inspanning en geeft bedrijven een professionele en innovatieve uitstraling."

Omdat de verschillen in klantbenadering, inrichting van het systeem en processen tussen gelijksoortige bedrijven groot zijn biedt GMT de mogelijkheid om bedrijfsspecifieke kleuring aan de standaardmodules te geven.

Een aantal andere toonaangevende klanten van GMT is inmiddels gestart met een
'E-orderingtraject'. Bij GP Groot lieten de voordelen zich in de praktijk in ieder geval al snel zien: vier weken na de introductie maakt al 25 procent van de benaderde bedrijven gebruik van de nieuwe service!
Naast E-ordering is ook ClearMobile, een geïntegreerde boordcomputeroplossing voor de afvalmilieumarkt, inmiddels succesvol geïmplementeerd.
"Bij Reshare zijn boordcomputers ingezet op alle voertuigen die real-time communiceren met de Clear software. Hierdoor kan efficiënter worden gehandeld tijdens de inzameling. Denk hierbij aan routenavigatie, het verzamelen van statistieken of het snel kunnen handelen bij onverwachte routewijzingen. Door ClearMobile kan er in dit soort gevallen meteen actie ondernomen worden.
Met deze oplossing wordt eveneens de papierstroom tot een minimum beperkt", vertelt Jan Noordijk van Reshare.


Vakblad Afval! mei 2007 (nummer 4)