Categorie: Bedrijven | Gepubliceerd: 29 september 2009

C2C-samenwerking tussen Epea en Berenschot

Adviesbureau Berenschot gaat als onafhankelijke organisatie certificeringsaudits uitvoeren voor Cradle to Cradle.

Michael Braungart, een van de grondleggers van het Cradle to Cradle-concept en bestuursvoorzitter Theo Camps van Berenschot hebben bekend gemaakt dat Epea (een internationaal instituut voor wetenschappelijk onderzoek en consultancy) en Berenschot gaan samenwerken op het gebied van Cradle to Cradle (C2C).
De audit wordt uitgevoerd door middel van de Key Performance Indicator. Deze indicator geeft aan in hoeverre producten voldoen aan de C2C-methode. "De Key Performance Indicator-audit is snel, goedkoop en transparant. Producten worden allemaal op dezelfde manier beoordeeld, ongeacht of ze door Epea-partners zijn geproduceerd of niet. De audit vergroot de geloofwaardigheid in de markt," aldus Braungart.

Managementstijl
Volgens hem heeft Epea voor Berenschot gekozen "omdat we uit ervaring weten dat bedrijven die innovaties in het kader van C2C het beste doorvoeren, bedrijven zijn die ook innovaties doorvoeren in hun managementstijl". "Hiervoor is verandermanagement noodzakelijk."
Camps: "Met de Key Performance Indicators kunnen bedrijven hun jaarlijkse voortgang ten opzichte van C2C-doelen meten. Dat is ook een basisdoelstelling van de C2C-methode: voortdurende, meetbare verbetering. Berenschot heeft vastgesteld dat C2C een waardevol hulpmiddel is bij verandermanagement en innovatie gericht op verbetering van de productkwaliteit. Deze audit is dan ook een waardevolle aanvulling op onze portfolio met managementservices."
Berenschot is de eerste organisatie in Nederland die deze service aanbiedt. Verwacht wordt dat ook andere bedrijven en overheidsinstanties in Europa gaan deelnemen aan het programma.
De auditprocedure is vanaf eind oktober 2009 beschikbaar.