Categorie: Circulaire activiteiten | Gepubliceerd: 03 december 2009

Tweede prijs voor Sidcon

Met de ondergrondse perscontainer voor kunststof heeft Sidcon de tweede plaats bemachtigd van de Herman Wijffels Innovatieprijs.

In de Fokker-terminal in Den Haag vond gisteren in aanwezigheid van minister-president Jan-Peter Balkenende de uitreiking plaats van de Herman Wijffels Innovatieprijs. De ondergrondse perscontainer van Sidcon, die kunststof tot factor tien comprimeert, eindigde op de tweede plaats. "Daar zijn we uiteraard heel blij mee", reageert Boris Gubbels, die samen met Reinier Siderius het systeem ontwierp. "De prijzen werden toegekend op basis van een aantal criteria, waaronder maatschappelijk relevantie. Het comprimeren van plastic op locatie sluit natuurlijk goed aan bij wat de politiek in Den Haag nu graag wil met de kunststofinzameling. Dat vonden wij zelf al, maar het is heel leuk om dat op deze manier bevestigd te zien."

Cheque

Aan de prijs is een cheque ter waarde van 37.500 euro verbonden. Sidcon wil dit bedrag gebruiken voor verdere ontwikkeling en mogelijke spin-offs van het systeem. Met de Herman Wijffels Innovatieprijs steunt de Rabobank ondernemende mensen met concrete ideeën voor duurzame innovaties. Vindingen die mens of milieu vooruit helpen. Bijvoorbeeld met een innovatief product, een duurzame techniek of een dienst op sociaal maatschappelijk gebied. De eerste prijs ging naar Reinier Mommaal voor de ontwikkeling van een in innovatieve verfmachine.