Categorie: Diversen | Gepubliceerd: 17 juni 2010

Denen willen Australisch afval importeren

Het Deense Milieuagentschap heeft een aanvraag goedgekeurd van een Australisch chemicaliënconcern, dat zijn gevaarlijk afval in Denemarken wil laten verwerken.

Het met hexachlorobenzeen (HCB) vervuilde afval is afkomstig van chemicaliënconcern Orica en bevind zich nu nog in een opslagplaats in Sydney. Het bedrijf wil het afval verschepen naar een afvalverwerkingsinstallatie in Nyborg van het Deense bedrijf Kommunekemi. Hier moet het afval door verbranding op hoge temperatuur vernietigd worden. Het gaat om 6100 ton van het kankerverwekkende HCB.

Geen Australische mogelijkheden
Volgens Orica bestaan er geen soortgelijke installaties in Australië die hun destillatieresiduen, puin en verpakkingsmaterialen kunnen verwerken. Als het bedrijf zelf zo'n installatie op zou zetten, zou die naar eigen zeggen snel overbodig worden: hun eigen bedrijfsafval is het enige afval dat daar behandeld zou kunnen worden. Na de toestemming van het bestemmingsland moet de Australische minister voor milieubescherming beslissen of het afval ook geëxporteerd mag worden.