Categorie: Circulaire activiteiten | Gepubliceerd: 29 maart 2011

Prijzen voor afvalpreventie uitgereikt

Zes projecten voor afvalpreventie die mee hebben gedaan aan de Europese Week voor Afvalvermindering zijn in de prijzen gevallen.

 

De prijzen werden gisteravond uitgereikt in Brussel. Het ging om projecten in het kader van de Europese Week van Afvalvermindering, die vorig jaar plaatsvond tussen 20 en 28 november. In die week werden 4.346 projecten uitgevoerd in 24 landen in heel Europa. Hieruit werden negentig projecten geselecteerd die in aanmerking kwamen voor een prijs. Uiteindelijk selecteerde de jury vijftien finalisten. Er werden prijzen uitgereikt voor vijf verschillende categorieën, naast een speciale Jury's Favourite prijs.

Winnaars per categorie:

 

  • Regering en Overheidsinstantie: 'Better than new: 100% old' - Milieuhandhaving Barcelona in Spanje. Een brede campagne waarin verschillende manieren van afvalpreventie werden gepromoot, zoals reparatie en hergebruik.
  • Verenigingen en NGO's: 'Responsible purchase' - Ecoscience Provence in Frankrijk. In deze campagne werd samengewerkt met verschillende supermarkten om consumenten ertoe te bewegen producten met minder verpakkingsmateriaal aan te schaffen.
  • Bedrijven en industrie: 'Vermindering van glasverpakking in de wijnsector' - Cordoniu Group in Spanje. Bij dit project werd aangetoond dat het mogelijk is om 11 procent minder glas te gebruiken bij de verpakking van de sprankelende wijn cava.
  • Onderwijsinstelling: 'Food Waste Reduction Challenge' - Basisschool St Mary's in Schotland. Het afval van zowel de lunchpakketjes die de kinderen meenamen van thuis als de lunches geserveerd in de schoolkantine werd verminderd door na iedere lunchpauze het afval te verzamelen en te wegen.
  • Overige: 'Malta Reuse Map' - Elisa Andretti en de Universiteit van Malta. Een project om een markt te creëeren voor gerecyclede bouwmaterialen in Malta.
  • Jury's Favourite: 'Waste Watchers' - Aeress in Spanje, in samenwerking met het Europese RReuse. De Spaanse tak van dit Europese initiatief verzamelde oude producten die de eigenaren niet langer nodig hadden, en verkochten ze door in hergebruikscentra. De verkochte producten worden gewogen, zodat berekend kan worden hoeveel afval er vermeden is.