Categorie: Circulaire activiteiten | Gepubliceerd: 07 oktober 2011

Alphen wil 30 procent minder grofvuil in 2015

Het nieuwe afvalbeleidsplan van de gemeente Alphen aan den Rijn zet in op een sterke reductie van grof huishoudelijk afval.

Op dit moment wordt per inwoner nog 26 kilo grof huishoudelijk afval weggegooid. In 2015 zou dit 20 kilo moeten zijn. Daarnaast wil de gemeente meer gft, oud papier en karton, kunstof en kringloopgoederen apart inzamelen. Daarvoor gaan de voor- en nadelen van diftar onderzocht worden. Een besluit zal pas worden genomen na de herindeling van de gemeente in 2014, wanneer Alphen aan den Rijn fuseert met Rijnwoude en Boskoop.

Wethouder Kees van Velzen wil het inwoners zo makkelijk mogelijk maken om afvalstoffen gescheiden in te zamelen. "Zo komt er de komende jaren een nieuw afvalbrengstation. Ook kunnen inwoners een blauwe minicontainer krijgen voor de inzameling van oud papier en karton. En het gescheiden inzamelen van plastic gaan we de komende jaren verder uitbouwen. Als in wijken de ondergrondse inzameling van huishoudelijk afval wordt ingevoerd, worden daar de bruine minicontainers ingezet voor de inzameling van plastic."

Het afvalstoffenbeleidsplan heeft een looptijd van vier jaar. Voor deze periode is niet alleen gekozen met het oog op de herindeling, maar ook omdat de afvalwereld in razend tempo verandert. Belangrijke ontwikkelingen zijn onder andere  producentenverantwoordelijkheid, inzet van organisch afval als brandstof en innovaties op het terrein van verwerking. Ook de wet- en regelgeving op het gebied van afvalstoffen verandert voortdurend.

Meer weten over Gemeente Alphen a/d Rijn?

» Bekijk de profielpagina op AfvalOnline of ga direct naar de website