Categorie: Bedrijven | Gepubliceerd: 26 november 2012

Suiker Unie levert 10 miljoen kubieke meter groen gas aan BioMCN

De bedrijven Suiker Unie, GasTerra en BioMCN hebben een afnameovereenkomst voor groen gas ondertekend.

Dit gebeurde tijdens de officiële opening van de biomassavergister van Suiker Unie Vierverlaten. De overeenkomst omvat de productie van groen gas door Suiker Unie, de logistiek en levering door GasTerra en de afname ervan door BioMCN. Het gaat daarbij om tenminste 10 miljoen m3 groen gas per jaar.

Suiker Unie opende vorige week de installatie voor de productie van het af te nemen groen gas uit 100.000 ton plantaardige reststromen, zoals bietenpuntjes, bladresten en pulp die vrijkomen bij de verwerking van suikerbieten tot suiker. Met de ingebruikname van de installatie zal Suiker Unie in Nederland in totaal 25 miljoen kubieke meter groen gas produceren en is hiermee één van de grootste groengasproducenten uit reststromen van Nederland. Het gaat om de tweede biomassavergister van Suiker Unie. De productie is door Dekra gecertificeerd volgens de NTA 8080-norm, waarbij de productieketen op duurzaamheid wordt getoetst.

GasTerra levert het groen gas aan BioMCN met bijbehorende door Vertogas uit te geven groen gas certificaten. De groen gas certificaten bieden duidelijkheid en zekerheid over de herkomst van het groen gas voor producenten, handelaren en afnemers. BioMCN verwerkt het groen gas tot tweede generatie bio-methanol. Bio-methanol is een belangrijke duurzame grondstof voor onder meer milieuvriendelijke (bio-)brandstoffen, plastic en verf.