Categorie: Circulaire activiteiten | Gepubliceerd: 25 februari 2016

Designer bedenkt circulaire tent voor vluchtelingen

Industrieel ontwerper Marc Meijers heeft een circulaire opvangtent voor vluchtelingen uitgedacht. De tent bestaat onder andere uit afgedankt textiel.

Meijers’ bedrijf MMD Design Innovation ontwikkelde de familietent in het kader van de Global Change Award. Deze prijsvraag, uitgeschreven door de H&M Conscious Foundation, daagt mensen uit om circulaire oplossingen te bedenken voor de toepassing van afgedankt textiel. 

Bij de productie van deze tent wordt gebruik gemaakt van gerecycled textiel als basis voor de vervaardiging van zogenoemde sandwichpanelen die op eenvoudige wijze aan elkaar zijn te ritsen en een sterke isolerende werking hebben. Hierdoor biedt de tent volgens de ontwerper een comfortabele en veilige omgeving in zowel koude als warme omstandigheden. De panelen bestaan behalve uit gerecyclede textielvezels uit biobased kunststof. Na gebruik kunnen de panelen opnieuw worden ingevoerd in het productieproces.

Meijers verwacht een eerste prototype van de tent over ongeveer driekwart jaar op locatie te kunnen testen.