Categorie: Bedrijven | Gepubliceerd: 27 januari 2017

Duurzame verpakking uit afvalstoffen van druiven

Meerjarige onderzoek van verpakkingsleverancier DS Smith heeft geresulteerd in een nieuwe kartonsoort waarvoor vezels en natuurlijk pigment uit afvalstoffen van druiven worden hergebruikt.

Drie jaar lang werkten de partners DS Smith, champagnehuis Veuve Clicquot en papierproducent Favini samen met als doel een nieuw, 100 procent bio-afbreekbaar en recyclebaar kartondesign te ontwikkelen. Het resultaat volgens de bedrijven? Een verpakking die elegant is én gemaakt van papier met afval van druiven en natuurlijke vezels. Ook is gebruik gemaakt van het residu van druiven als natuurlijk pigment voor een smaakvol gekleurde verpakking.

Met de nieuwe verpakkingen besparen de bedrijven naar eigen zeggen liefst 5,2 ton verse vezels. Ook de bedrukking straalt volgens hen naast luxe, een en al duurzaamheid uit. Er is gebruik gemaakt van inkt en vernis dat vrij is van oplosmiddelen. Daarnaast is het geplakte label gebaseerd op suikerriet.

Het verpakkingsdesign is ‘Naturally Clicquot’ gedoopt. Het legt volgens de ketenpartners duidelijk de nadruk op de merkwaarden van Veuve Clicquot: luxe én milieuvriendelijk.