Apple gaat 1,8 miljoen batterijen van zijn Powerbook laptops terughalen. Recyclicity stelt voor om de titanium omhulsels te hergebruiken als bouwmateriaal.
Recyclicity, opgericht door het Rotterdamse architectenbureau 2012 Architecten om recycling in de architectuur te bevorderen, stelt dat het hergebruikspotentieel van de batterijen zit in de titanium omhulsels. Met als voorbeeld het beroemde Guggenheim museum in Bilbao, dat gebouwd is met titanium, rekent Recyclicity uit dat met de 1,8 miljoen batterijomhulsels ongeveer honderd vrijstaande huizen bekleed kunnen worden of een half Guggenheim gebouwd.
Het hergebruik van materialen in hun originele vorm is een van de belangrijkste uitgangspunten van Recyclicity. Dit voorstel, van architect Jan Jongert, sluit daar perfect bij aan. Het is uiteindelijk natuurlijk nog maar zeer de vraag of Apple ook daadwerkelijk een dergelijke creatieve oplossing wil voor de verwerking van de titanium omhulsels.